unfoldingWord 20 - Полон і повернення

unfoldingWord 20 - Полон і повернення

Outline: 2 Kings 17; 24-25; 2 Chronicles 36; Ezra 1-10; Nehemiah 1-13

Script Number: 1220

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Обидва царства, Ізраїль та Юдея, грішили проти Бога. Вони порушували завіт, який Бог уклав з ними на горі Сінай. Бог неодноразово посилав їм пророків, щоб люди каялися та знов починали поклонятися Йому, але вони відмовлялися слухатися Його.

За те, що обидва царства не слухалися Бога, то Він їх карав тим, що дозволяв ворогам знищувати їх. В ті часи одною з сильніших країн була Асирія. Асирійці дуже жорстоко поводилися з іншими народами. Вони напали на Ізраїль та захопили його царство. Асирійці вбили багатьох людей, забрали всі коштовності та знищили велику частину країни вогнем.

Крім цього асирійці забрали усіх начальників, всіх майстрів, а також багатих людей та повели їх до Асирії! В Ізраїлі залишилися лише дуже бідні люди.

Потім асирійці заселили землю, де раніше було царство Ізраїлю, іншими народами. Ці народи наново відбудували зруйновані міста. Вони укладали шлюб з ізраїльтянами, що залишилися там. Нащадки ізраїльтян, які укладали шлюб з іншими народами, називалися самарітянами.

Мешканці Юдеї бачили, як Бог покарав ізраїльтян за те, що вони не вірили та не слухалися Його. Але вони все одно продовжували поклонятися ідолам та божествам хананеїв. Бог посилав пророків, щоб застерегти їх, але вони відмовлялися слухати.

Приблизно через 100 років після того, як асирійці зруйнували Ізраїль, Бог послав на Юдею вавилонського царя Навуходоносора. На той час Вавилон був могутньою імперією. Цар юдеї був змушений стати слугою Навуходоносора і щороку платити йому данину.

Але через декілька років цар Юдеї повстав проти Вавилону. Тоді вавилоняни знов прийшли в Юдею та напали на неї. Вони захопили Єрусалим, зруйнували Храм і віднесли всі скарби міста та Храму, з собою у Вавилон.

Щоб покарати царя Юдеї за повстання, воїни Навуходоносора вбили синів царя у нього на очах, а потім викололи очі йому. Вони відвели царя до Вавилону, де він помер у в’язниці.

Навуходоносор і його військо відвели у Вавилон майже всіх мешканців Юдеї, і тільки найбідніших залишили, для того щоб вони оброблювали землю. Період, в який Божий народ вимушено жив за межами Обіцяної Землі, називається Вавилонським полоном.

Незважаючи на те, що Бог покарав Свій народ за гріхи і дозволив відвести його в полон, Бог не забув Свій народ і пам’ятав обіцянки, які Він дав. Бог і надалі піклувався про Свій народ і промовляв до нього через Своїх пророків. Бог обіцяв, що через 70 років ізраїльтяни знову повернуться в Обіцяну Землю.

Приблизно через 70 років Кір, цар Персії, розгромив Вавилон. Тепер замість Вавилонської імперії багатьма народами почала правити Перська імперія. У той період ізраїльтян стали називати юдеями. Більшість із них все своє життя жили у Вавилоні. Залишилося лише декілька старих юдеїв, які ще пам’ятали свою рідну землю.

Перська імперія була сильною, але перси добре ставилися до підкорених народів. Незабаром після того, як Кір став царем Персії, він видав наказ, який дозволяв усім охочим юдеям покинути Персію і повернутися в Юдею. Він навіть забезпечив їх усім необхідним для відновлення Храму! Отже, після 70 років у полоні невелика група юдеїв повернулася до міста Єрусалим.

Коли люди прийшли до Єрусалиму, вони відновили Храм і мур навколо міста. Юдеї знову стали жити в Обіцяній Землі і поклонятися Богу в Храмі, хоча перси все ще правили ними.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons