unfoldingWord 50 - Ісус повернеться

unfoldingWord 50 - Ісус повернеться

Outline: Matthew 13:24-42; 22:13; 24:14; 28:18; John 4:35; 15:20; 16:33; 1 Thessalonians 4:13-5:11; James 1:12; Revelation 2:10; 20:10; 21-22

Script Number: 1250

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Протягом майже 2000 років все більше людей у всьому світі чують Добру Звістку про Ісуса Месію, і Церква продовжує зростати. Ісус обіцяв, що Він повернеться перед тим, як настане кінець цього світу. І хоча Він ще не повернувся, Ісус обов’язково виконає Свою обіцянку і знову прийде.

Поки ми чекаємо на повернення Ісуса, Бог хоче, щоб ми жили святим життям і шанували Його. Він також хоче, щоб ми розповідали іншим людям про Його Царство. Коли Ісус жив на землі, Він сказав: «Мої учні розкажуть Добру Звістку про Боже Царство людям у всьому світі, і після цього прийде кінець».

Багато народів й досі не чули про Ісуса і тому, перш ніж повернутися на небеса, Ісус наказав Своїм учням розповідати Добру Звістку людям, які ніколи її не чули. Він сказав: «Ідіть і допомагайте людям з усіх народів ставати Моїми учнями!» Також Він сказав: «Поля визріли для жнив. Жнив багато, а працівників мало. Тому просіть Бога, щоб Він вислав працівників на ці жнива». Це означає, що має бути більше учнів, які розповідають Добру Звістку.

Ще Ісус сказав: «Слуга не більше, ніж його господар. Цей світ ненавидить Мене. Люди будуть ненавидіти вас, мучити і вбивати через Мене. І хоча в цьому світі ви будете страждати, залишайтеся сильними, адже Я переміг сатану, який править цим світом! Якщо ви залишитеся вірними Мені до кінця, то Бог спасе вас!»

Ісус розповів історію Своїм учням, щоб пояснити, що станеться з людьми, коли настане кінець цьому світу. Він сказав: «Одна людина посадила у себе на полі добре насіння. Поки вона спала, прийшов ворог і посіяв серед пшениці бур’яни та втік.

Коли рослини проросли, слуги тієї людини запитали його: “Пане, ти посадив на цьому полі добре насіння. То звідки на ньому бур’яни?” Господар відповів: “Це зробив один із моїх ворогів”.

Працівники запитали господаря: “Може нам вирвати ці бур’яни?” Господар відповів: “Ні. Коли ви будете виривати бур’яни, ви можете вирвати пшеницю. Зачекайте до жнив, і тоді ви зможете зібрати бур’яни в купу і спалити їх. А пшеницю зберете в моє сховище для зерна”».

Учні не зрозуміли значення цієї історії та попросили Ісуса пояснити їм її. Ісус сказав: «Людина, яка посадила добре насіння, — це Месія. Поле це світ. Добре насіння – це люди Божого Царства.

Бур’яни це є люди, які належать сатані. Ворог людини, який посіяв бур’яни, — це диявол. Жнива символізують кінець світу, а працівники – Божих ангелів.

Коли цьому світу прийде кінець, ангели зберуть разом усіх людей, які належать дияволу, і кинуть їх у палаючий вогонь. Там буде плач та скрегіт зубів від жахливих страждань грішників. А праведні люди, які йшли за Ісусом, будуть сіяти, як сонце, у Царстві Бога, свого Отця».

Ісус обіцяв, що Він повернеться на землю перед кінцем світу. Він прийде так само, як і пішов: Він матиме фізичне тіло, і Він прийде з неба на хмарах. У момент повернення Ісуса всі віруючі в Нього, які вже померли, воскреснуть із мертвих і зустрінуться з Ним на небі.

Ті віруючі, які ще житимуть у цьому світі, піднімуться в небо і приєднаються до інших віруючих, які воскресли з мертвих. Вони всі разом будуть там з Ісусом. Після цього Ісус назавжди житиме зі своїм народом. Вони матимуть повний спокій назавжди, бо з ними буде Ісус.

Ісус обіцяв дати вінець кожній людині, яка повірила в Нього. Такі люди вічно будуть правити з Богом над усім, що існує. Вони будуть жити у повному спокої.

Але Бог буде судити кожного, хто не повірить у Ісуса. Він кине їх до озера вогню. Там вони будуть ридати і скреготати зубами. Їх страждання будуть вічними. Вогонь, який ніколи не згасне, буде постійно палити їх, і черви ніколи не перестануть їх їсти.

Коли Ісус повернеться, Він повністю знищить сатану та його царство. Ісус кине сатану у вогняне озеро. Диявол буде вічно горіти там разом з тими, хто слухався його, а не Бога.

Оскільки Адам і Єва не послухалися Бога і принесли гріх у цей світ, Бог прокляв Землю, і колись їй прийде кінець. Але настане час, коли Бог створить нове небо та нову Землю.

Ісус та Його народ житимуть на новій Землі, і Він буде вічно правити всім. Ісус зітре всі сльози з очей людей. Ніхто більше не буде плакати, страждати чи сумувати. Вони не будуть хворіти та вмирати. Зла вже не буде. Ісус буде правити Своїм Царством справедливо та мирно. І Він назавжди залишиться зі Своїм народом.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons