unfoldingWord 48 - Ісус – це обіцяний Месія

unfoldingWord 48 - Ісус – це обіцяний Месія

Outline: Genesis 1-3, 6, 14, 22; Exodus 12, 20; 2 Samuel 7; Hebrews 3:1-6, 4:14-5:10, 7:1-8:13, 9:11-10:18; Revelation 21

Script Number: 1248

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Коли Бог створив світ, все було досконалим. Не було гріха. Адам і Єва любили Бога і любили один одного. На Землі не було ні хвороб, ні смерті. Бог планував, щоб світ був саме таким.

Але сатана обдурив Єву, коли заговорив з нею через змія, і Адам з Євою згрішили проти Бога. Через те, що вони скоїли гріх, на Землі з’явилася смерть і відтоді люди почали вмирати.

Через цей гріх Адам і Єва стали ворогами Бога, які не бажають підкорятися Його волі. Відтоді кожна людина, як нащадок Адама та Єви, народжується грішною. Вона не кориться Богу та Його волі. Між людьми та Богом втрачено мир. Але Бог завжди хотів повернути ті відносини, що були у Нього з людьми від самого початку.

Бог обіцяв, що Один із нащадків Єви розіб’є сатані голову, а сатана поранить Його в п’яту. Це означало, що сатана вб’є Месію, але Бог знову поверне Його до життя. І Месія назавжди зруйнує владу сатани. Через багато років Бог послав людям обіцяного Месію. Цим Месією був Ісус.

Задовго до народження Ісуса Бог наказав Ною побудувати корабель, щоб сім’я Ноя врятувалася від потопу, який Бог збирався послати на Землю. Бог хотів покарати грішних людей і знищити їх водами потопу. Ной повірив Богу і збудував корабель. Тільки Ной та його сім’я були врятовані. Так само і сьогодні — кожна людина заслуговує на смерть, тому що вона грішна і непокірна Богу. Але Бог послав Ісуса, щоб спасти всіх, хто в Нього повірить.

Протягом сотні років священики приносили Богу жертви для очищення від гріхів. Принесення жертв допомагало людям усвідомити, що вони вчинили гріх і заслуговують на Боже покарання. Але жертви не могли звільнити людей від гріха раз і назавжди. Ісус зробив те, чого не могли зробити священики. Він віддав своє життя і став єдиною жертвою, яка здатна остаточно забрати гріх кожної людини. Ісус прийняв на Себе покарання, яке ми мали отримати за наші гріхи. Тому Ісус є великим Первосвящеником.

Коли на Землі жив Авраам, Бог сказав йому: «Я благословлю через тебе всі народи Землі». Ісус був нащадком Авраама. І сьогодні через Авраама Бог благословляє людей з усіх народів, коли вони починають вірити в Ісуса. Бог спасає їх від покарання за гріх і починає їх вважати духовними нащадками Авраама.

Одного разу Бог наказав Аврааму принести в жертву власного сина Ісака. Авраам послухався Бога і тому Бог дав йому барана для принесення в жертву замість Ісака. Ми всі заслуговуємо на смерть за наші гріхи, але Бог дав Ісуса в жертву, щоб Він помер замість нас. Ось чому ми називаємо Ісуса Агнцем Божим.

Коли Бог послав останнє покарання на Єгипет, він наказав кожній ізраїльській родині заколоти ягня. Це допомогло ізраїльтянам уникнути покарання Єгипту — смерті перворідного сина у кожній сім’ї. Ягня повинно було бути без вад. Потім їм довелося помазати його кров’ю одвірки своїх дверей. Коли Бог побачив цю кров, то обійшов повз їх доми й не вбив їх перворідних синів. Коли це сталося, Бог назвав це Пасхою.

Ісус ніколи не грішив і не був ні в чому винним. Ісус подібний до Пасхального Ягня, якого вбили під час свята Пасхи. Коли хтось вірить в Ісуса, кров Ісуса стає платою за гріх цієї людини. Начебто Бог проминув цю людину, бо не карає її.

Бог уклав завіт із ізраїльтянами, тому що вони були народом, який він вибрав для себе. Але Бог уклав Новий Завіт, до якого можуть долучитися всі народи. Тепер будь-яка людина, яка укладає Новий Завіт приєднується до Божого народу. Це відбувається завдяки вірі в Ісуса Христа.

Мойсей був великим пророком, який проповідував Боже Слово з величезною владою. Але Ісус — найбільший з усіх пророків. Він — Бог, і тому все, що Він робив і говорив, було діями і словами Самого Бога. Саме тому в Біблії Ісус названий Божим Словом.

Бог обіцяв царю Давиду, що Один із його нащадків буде вічно правити Божим народом. Цим Нащадком Давида є Ісус. Він Божий Син та Месія, Який буде правити вічно.

Давид був царем Ізраїля, але Ісус — Цар усього Всесвіту! Він прийде знову і буде вічно правити Своїм Царством у мирі та справедливості.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons