unfoldingWord 45 - Стефан та Філіп

unfoldingWord 45 - Стефан та Філіп

Outline: Acts 6-8

Script Number: 1245

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Церква зростала і апостоли вибрали собі помічників для керування церквою. Одним з них був чоловік, якого звали Степан і якого всі шанували. Він був сповнений силою і мудрістю Святого Духа і робив багато див. Багато людей ставали учнями Ісуса після проповідей Степана.

Якось, коли Степан навчав про Ісуса, юдеї з інших провінцій почали сперечатися з ним, але не могли протистояти його мудрості. Тоді вони змовилися і стали поширювати чутки, що Степан говорив образливі слова на Мойсея і Бога. Ці чутки розлютили старійшин і вчителів Закону. Вони схопили Степана і привели його до первосвященика. Також туди прийшли неправдиві свідки і брехали про Степана.

Первосвященик спитав Степана: «Ці люди кажуть правду про тебе?» Степан довго відповідав первосвященику, бо розповідав, як Бог створив багато див для ізраїльського народу з часів Авраама і до часів Ісуса. Але люди не хотіли слухати Бога і чинили проти Його волі. Степан сказав: «Ви вперті та непокірні Богу люди! Ви відкидаєте Святого Духа, як і ваші предки відкидали Бога і вбивали Його пророків! Але ви вчинили гірше за них! Ви вбили Месію!»

Коли люди, що були там, почули це, вони сильно розлютилися, закрили вуха, голосно закричали та кинулися на Степана. Вони вивели його з міста і стали кидати в нього каміння, доки той не помер.

Коли Степана били камінням, він казав: «Ісусе, прийми мій дух!» Потім став навколішки і голосно вигукнув: «Учителю, не звинувачуй їх у цьому гріху!» Після цих слів він помер.

У ті дні багато людей в Єрусалимі почали переслідувати учнів Ісуса, тому віруючі втекли у різні місця Юдеї та Самарії. Але, незважаючи на переслідування, вони проповідували про Ісуса всюди, куди б не йшли.

Ще одним із помічників апостолів був чоловік, якого звали Пилип. Він також утік з Єрусалиму, як і більшість інших учнів. Він пішов у Самарію. Там він проповідував людям про Ісуса. Багато людей повірили йому і були спасенні. Одного разу ангел прийшов від Бога до Пилипа і сказав йому піти в пустелю і пройти певною дорогою. Пилип пішов туди. Коли він йшов дорогою, то побачив чоловіка, що їхав на своїй колісниці. Цей чоловік був поважний урядовець із землі Етіопії. Святий Дух сказав Пилипу підійти і поговорити з цим чоловіком.

Тож Пилип підійшов до колісниці і почув, як етіоп читає Боже Слово. То були слова з книги пророка Ісаї: «Вони вели Його, як ягня на забій. І як ягня мовчить, так і Він не сказав жодного слова. Вони принизили Його, несправедливо засудили та відібрали у Нього життя».

Пилип запитав етіопа: «Чи ти розумієш, що читаєш?» Етіоп відповів йому: «Ні. Я не можу цього зрозуміти, якщо хтось мені це не пояснить. Будь ласка, піднімися та сядь поряд. Ісая писав про себе чи про когось іншого?»

Пилип сів у колісницю і пояснив етіопу, що Ісая писав це пророцтво про Ісуса. Також він розповів про багато інших місць Божого Слова та передав тій людині Добру Звістку про Ісуса.

У цей момент Пилип та етіоп проїжджали повз водойму. Етіоп спитав: «Дивися, ось вода. Чи можу я тут хреститися?» Пилип відповів йому: «Якщо ти віриш від щирого серця, то можеш». Етіоп сказав у відповідь: «Так, я вірю, що Ісус — це Божий Син». Потім він наказав зупинити колісницю.

Вони ввійшли у воду, і Пилип хрестив етіопа. Після того, як вони вийшли з води, Святий Дух раптом переніс Пилипа до іншого місця. Там Пилип продовжив розповідати людям про Ісуса.

А етіоп продовжив шлях до дому. Він був щасливий від того, що дізнався про Ісуса.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons