unfoldingWord 43 - Народження Церкви

unfoldingWord 43 - Народження Церкви

Outline: Acts 1:12-14; 2

Script Number: 1243

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Після того, як Ісус повернувся на небо, Його учні залишалися в Єрусалимі, як Він і наказав їм. Вони постійно збиралися разом для молитви.

Щороку, через 50 днів після Пасхи, євреї святкували свято жнив, яке називали П’ятидесятницею. Євреї з усього світу збиралися в Єрусалимі, щоб святкувати це свято разом. У рік, коли Ісуса було розіп’ято і Він воскрес, П’ятидесятниця настала майже через тиждень після того, як Ісус повернувся на небо.

На свято П’ятидесятниці всі віруючі були разом. Раптом будинок, де вони були, сповнився звуком, схожим на сильний вітер і над їхніми головами з’явилося щось, подібне до язиків полум’я. Всі віруючі наповнилися Святим Духом і почали прославляти Бога іншими мовами. Вони не знали цих мов, але це були мови, якими Святий Дух дав їм можливість говорити.

Коли люди в Єрусалимі почули цей шум, зібрався натовп. Всі хотіли подивитися, що відбувається. Люди, що зібралися, були з різних країн і говорили різними мовами, а учні Ісуса були з Галілеї, тому розмовляли тільки арамейською та грецькою. Але в цей день учні Ісуса говорили різними мовами і люди були дуже здивовані, адже кожна людина в натовпі чула своєю рідною мовою радісну звістку про те, що зробив Бог.

Деякі люди з натовпу стали глузувати і говорити, що учні напилися вина та були п’яні. Але Петро голосно сказав їм: «Послухайте мене! Ці люди не п’яні! Але зараз ви бачите те, про що говорив пророк Йоіл: “Бог сказав: ‘В останні дні Я рясно проллю Мій Дух на всіх людей’”.

Послухайте, ізраїльтяни, Ісус був Людиною, Яка зробила багато чудес і знамень, щоб показати, Ким Він був. Він зробив багато чудес Божою силою. І ви про це знаєте, бо бачили все це. Але ви розіп’яли Його!

Хоча ви вбили Ісуса, Бог воскресив Його з мертвих. Так здійснилося пророцтво, в якому було написано: “Ти не дозволиш Святому Твоєму гнити в могилі”. І ми є свідками того, що Бог повернув Ісуса до життя.

Бог-Отець дав честь Ісусу сидіти праворуч від Себе. А Ісус послав нам Святого Духа, як і обіцяв. Це Святий Дух робить все те, що ви зараз бачите і чуєте.

Ви розіп’яли цього Чоловіка, якого звали Ісус. Але знайте, що Бог зробив Його Месією і Господарем всього, що існує».

Люди, які слухали Петра, були глибоко зворушені його словами. Вони запитали Петра та інших учнів: «Браття, що нам робити?»

І Петро відповів: «Усім вам потрібно отримати від Бога прощення гріхів. Тож нехай кожен із вас покається і хреститься в ім’я Ісуса Христа. Тоді Бог дасть вам дар Святого Духа».

Того дня близько 3000 людей повірили словам Петра. Вони покаялися в гріхах, були хрещені та приєдналися до церкви, і стали учнями Ісуса.

Віруючі часто збиралися разом. Вони постійно слухали вчення апостолів, молилися та славили Бога. Вони разом їли і ділилися одне з одним усім, що мали. Усі у місті були про них гарної думки. І з кожним днем все більше людей ставало віруючими.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons