unfoldingWord 34 - Ісус навчає людей, розповідаючи їм різні історії

unfoldingWord 34 - Ісус навчає людей, розповідаючи їм різні історії

Outline: Matthew 13:31-46; Mark 4:26-34; Luke 13:18-21;18:9-14

Script Number: 1234

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Ісус розповідав багато різних історій про Боже Царство. Наприклад, Він сказав: «Царство Боже подібне до гірчичного зерна, яке людина посадила на своєму полі. Ви знаєте, що гірчичне зерно — найменше з усього насіння.

Але коли гірчичне зерно виростає, воно стає вищим за всі кущі і стає таким великим деревом, що навіть птахи прилітають і в’ють гнізда на його гілках».

Ісус розповів ще одну історію: «Царство Боже подібне до закваски, яку жінка кладе в тісто, і закваска піднімає все тісто.

Також Боже Царство подібне до скарбу, який був захований у полі. Один чоловік знайшов цей скарб, і йому захотілося взяти його собі. Тому він знову закопав його, щоби ніхто не знайшов. А потім, радіючи знайденому, пішов, продав все, що в нього було, і купив поле, на якому був схований скарб.

Ще Боже Царство подібне до торговця, який шукав бездоганних перлів. Коли він знайшов дорогоцінну перлину, то пішов і продав все, що мав, і купив її».

В натовпі, який ходив за Ісусом, знаходилися люди впевнені в своїй праведності, бо робили добрі справи. Вони зневажали тих, хто не робив добрих справ. Ісус розповів для них наступну історію: «Два чоловіки ввійшли до храму помолитися. Один з них збирав податки, а інший був фарисеєм.

Фарисей молився так: “Боже, дякую Тобі, що я не такий грішник, як інші люди: грабіжники, брехуни, зрадники, як цей збирач податків.

Я постую два рази на тиждень, даю Тобі десяту частку від вісх своїх грошей та прибутків”».

А збирач податків стояв осторонь від фарисея. Він навіть не наважувався підняти очі до неба, але бив себе кулаком у груді і молився: «Боже, благаю Тебе, помилуй мене, бо я грішник»».

Ісус сказав: «Кажу вам, що Бог вважає праведним збирача податків, а не фарисея. Тому що, хто ставить себе вище за інших, буде принижений, а хто ставить себе нижче за всіх, буде звеличений».

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?