unfoldingWord 32 - Ісус зцілює людину, одержиму демонами, і хвору жінку

unfoldingWord 32 - Ісус зцілює людину, одержиму демонами, і хвору жінку

Outline: Matthew 8:28-34; 9:20-22; Mark 5; Luke 8:26-48

Script Number: 1232

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Ісус та Його учні вирушили на човні до землі, де жив гадаринський народ. Вони дісталися берега і вийшли з човна.

Там мешкав чоловік, яким керували злі духи.

Він був настільки сильним, що ніхто не міг приборкати його. Люди багато разів накладали кайдани на його руки та ноги, але він розбивав їх.

Цей чоловік жив серед могил. Він кричав день і ніч, не носив одягу і часто різав себе камінням.

Він підбіг до Ісуса і опустився перед Ним навколішки. Злий дух у тій людині голосно закричав: «Що Ти хочеш від мене, Ісус, Син Всевишнього Бога? Прошу, не муч мене!»

Ісус звернувся до злого духа і сказав: «Вийди з цієї людини!» Потім Ісус запитав злого духа: «Як твоє ім’я?» Він відповів: «Моє ім’я Легіон, тому що нас багато».

Злі духи стали просити Ісуса: «Не висилай нас із цих місць!» Неподалік на пагорбі паслося стадо свиней. Злі духи просили Ісуса: «Будь ласка, пошли нас у цих свиней!» Ісус дозволив їм це зробити.

У тому стаді було близько 2000 свиней. Злі духи вийшли з людини і увійшли у свиней. Стадо кинулося вниз із крутого берега в озеро і втопилося.

Коли їхні пастухи, які пасли свиней, побачили що трапилося, то побігли до міста та розповіли усім про все те, що зробив Ісус. Люди прийшли з міста та побачили чоловіка, у якому раніше були злі духи. Він був спокійний, одягнений та поводився як звичайна людина.

Люди дуже злякалися та благали Ісуса, щоб пішов з їхнього краю. Тому Ісус увійшов у човен, а чоловік, в якому раніше були злі духи, благав Ісуса, щоб дозволив піти з Ним.

Але Ісус відповів йому: «Ні, Я хочу, щоб ти пішов до себе додому і розповів всім про те, що Бог зробив для тебе. Розкажи всім, як Бог помилував тебе».

Чоловік пішов і розповідав всім про те, що Ісус зробив для нього. І кожний, хто це чув був дуже здивований.

Тим часом Ісус переправився на інший берег озера. Коли Він прибув туди, навколо Нього зібрався великий натовп. Людей було так багато, що біля Ісуса було дуже тісно. У цьому натовпі була жінка, яка 12 років страждала на кровотечу. Вона витратила всі свої гроші на лікарів, щоб вони вилікували її, але стан її здоров’я тільки погіршився.

Вона чула, що Ісус зцілив багатьох хворих людей, і подумала: «Я впевнена, що якщо я тільки торкнуся одягу Ісуса, то зцілюся!» Тому підійшла з-за спини і торкнулася Його одягу. Як тільки вона доторкнулася до Нього, кровотеча припинилася.

В той час Ісус відчув, що з Нього вийшла сила. Він обернувся і запитав: «Хто доторкнувся до мене?» Учні відповіли: «Навколо Тебе багато людей. Вони постійно торкаються тебе. Чому ж Ти запитуєш: “Хто доторкнувся до мене?”».

Жінка затремтіла від страху та впала навколішки перед Ісусом і розповіла Йому про те, що зробила і як була зцілена. Ісус сказав їй у відповідь: «Бог зцілив тебе за те, що ти вірила в Нього. Йди з миром».

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons