unfoldingWord 15 - Обіцяна Земля

unfoldingWord 15 - Обіцяна Земля

Outline: Joshua 1-24

Script Number: 1215

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Врешті-решт настав час ізраїльтянам увійти в Обіцяну Землю - в Ханаан. Там було місто назва якого Єрихон. Яке було укріплено муром. Ісус, син Навина, послав до Єрихону двух розвідників. В тому місті жила повія, імʼя якої було Раав. Вона сховала розвідників в своєму домі та пізніше допомогла їм втікти з міста. Вона зробила цей вчинок, бо вірила, що Бог ізраїльтян могутній. Розвідники пообіцяли захистити Раав та їі родину, коли ізраїльтяни зруйнують Єрихон.

Щоб увійти в Обіцяну Землю ізраїльтяне мали перейти ріку Йордан. Бог сказав Ісусу, сину Навіна: «Нехай першими йдуть священики». Одразу ж як вони увійшли до ріки Йордан вода перестала текти, земля стала сухою та їзраїльтяни змогли перейти на інший берег ріки.

Після того, як народ перейшов ріку Йордан, Бог наказав Ісусу, сину Навіна, бути готовими до нападу на укріплене місто Єрихон. Щоб це виконати священики та воїни мали протягом шости днів обійти навколо міста один раз на день. І вони виконали це повеління Бога.

Бог також сказав, що на сьомий день ізраїльтяни мають обійти навколо міста сім разів. Після цього священики мають просурміти у роги, а народ має голосно закричати. Тоді стіни Єрихона впадуть і вони захоплять місто. Ізраїльтяни так і зробили.

Як тільки вони виконали наказ, стіни Єрихона впали! Ізраїльтяни знищили в місті всіх, як і наказав їм Бог. Вони зберегли життя лише Раав та її родину, яка потім стала частиною ізраїльського народу. Почувши, що ізраїльтяни знищили Єрихон, решта жителів Ханаану злякалася, що ті нападуть і на них.

Бог наказав ізраїльтянам не укладати союз із жодними народами в Ханаані. Але один народ у Ханаані обдурив Ісуса, сина Навина. То були гаваонітяни. Вони сказали, що живуть далеко від Ханаана і попросили Ісуса, сина Навина, укласти з ними союз. Ісус, син Навина, та інші керівники Ізраїлю уклали союз із гаваонітянами, не запитавши Бога, чи правильно так чинити.

Через три дні ізраїльтяни дізналися, що мешканці Гевону, насправді, живуть в Ханаані. Вони розгнівалися на гівонітян за їх обман, але продовжували дотримуватися мирної угоди, яку уклали з ними, тому що обіцяли їм мир перед Богом. Через деякий час царі амореїв, ще одного народу, що мешкав в Ханаані, дізнались про союз гівонітян та ізраїльтян. Ці царі обʼєднали свої війська і разом напали на Гівон. Тоді його мешканці звернулися по допомогу до Ісуса, сина Навина.

Ісус, син Навина, зібрав ізраїльське військо і вони йшли всю ніч на допомогу до гівонітян. Рано-вранці вони зненацька натрапили на війська амореїв і напали на них.

Того дня Бог боровся за Ізраїль. Він навів переполох на амореїв і послав великий град, який вбив багатьох з них.

Крім того, Бог зупинив сонце на небі, щоб Ізраїль мав достатньо часу для остаточного знищення амореїв. Того дня Бог дав велику перемогу Ізраїлю.

Після того, як Бог знищив ці війська, багато інших народів Ханаану зібралися разом, щоб напасти на Ізраїль. Але ізраїльтяни на чолі з Ісусом, сином Навина, напали на них та знищили їх.

Після цієї битви Бог дав кожному племені Ізраїлю власну частину Обіцяної Землі, а Ізраїлю дав мир на всіх його кордонах.

Коли Ісус, син Навина, постарів, він скликав увесь народ Ізраїля, для того, щоб нагадти ізраїльтянам про те, що вони обіцяли виконувати завіт, який Бог уклав із ними на горі Синай. Народ пообіцяв залишатися вірним Богу і дотримуватися Його постанов.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons