unfoldingWord 14 - Поневіряння пустелею

unfoldingWord 14 - Поневіряння пустелею

Outline: Exodus 16-17; Numbers 10-14; 20; 27; Deuteronomy 34

Script Number: 1214

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Коли Бог дав ізраїльтянам всі постанови та правила, які вони мали виконувати в завіті з Ним, то повів їх від гори Сінай. Бог йшов перед народом в стовпі хмари, а народ рухався слідом за Ним.Бог хотів привести їх до Обіцянної Землі, назва якої Ханаан.

Бог обіцяв Аврааму, Ісааку та Якову, що дасть їм та їх нащадкам Обіцяну Землю, але на той час там було багато різних народів, назва яких хананеї. Які не поклонялися та не підкорились Богу. Тому що поклонялись хибним богам та робили багато злих вчинків.

Бог сказав ізраїльтянам: «Коли ви увійдете в Обіцяну Землю, то знищте всіх хананеїв. Не укладайте з ними союз і не укладайте з ними шлюб. Ви маєте повністю знищити усіх їх ідолів. Якщо ви не зробите так, як Я вам сказав, то почнете поклонятися їх ідолам замість

Коли ізраїльтяни підійшли до Ханаанського кордону, Мойсей вибрав дванадцять чоловіків, по одному з кожного племя Ізраїлю. Він послав цих людей оглянути землю, щоб дізнатись, яка вона. Вони також мали зʼясувати про хананеїв, чи сильні вони чи слабкі.

Дванадцять чоловіків сорок днів ходили Ханааном, а потім повернулися назад. Вони всі говорили народу: «Земля дуже хороша і дає багато врожаю!» Але десять із них стали стверджувати: «Міста там дуже укріплені, а люди — просто велетні! Якщо ми на них нападемо, то вони, безперечно, убʼють нас!»

Два інших розвідники, Халев та Ісус, син Навина, сказали: «Це правда, що люди Ханаана високі та сильні, але ми зможемо їх перемогти! Бог боротиметься за нас!»

Але народ не послухався Халева та Ісуса, сина Навина. Люди розлютилися на Мойсея та Аарона і сказали: «Навіщо ви привели нас у це жахливе місце? Краще б ми залишились у Єгипті. Якщо ми увійдемо в цю землю, ми загинемо у битві, а наші дружини та діти стануть рабами хананеїв». Народ захотів вибрати собі нового вождя, який повів би їх назад до Єгипту.

Бог почув слова народа і дуже сильно розгнівався. Він прийшов до Намету Зібрання і сказав: «Через те, що ви повстали проти Мене, весь народ буде поневірятися в пустелі. Всі люди від двадцяти років і старше помруть в пустелі і ніколи не ввійдуть в змелю, яку Я вам даю. Тільки Ісус, син Навина, і Халев увійдуть в Обіцяну Землю».

Коли люди почули ці слова вони пошкодували, що згрішили. Тож вони вирішили піти війною проти мешканців Ханаану. Мойсей їх попереджав, щоб вони не розпочинали війну з Ханааном, тому що Бог не піде з ними, але вони не послухалися Мойсея.

Через те що Бог не пішов з ізраїльтянами на цю битву, хананеї перемогли їх і багатьох із них вбили. Тоді ізраїльтяни відійшли від Ханаану і після цього сорок років поневірялися пустелею.

Протягом сорока років, що вони ходили пустелею, Бог піклувався про них. Він давав їм хліб з неба, який мав назву «манна». Весь час їхньої подорожі їх одяг та взуття Бог зберігав від зношування.

Бог зробив диво і давав їм воду зі скелі. Але, незважаючи на всі ці дива, народ Ізраїля скиглив і нарікав на Бога та на Мойсея. На відміну від них Бог, як і раніше, був вірний Своїм словам і ставився до нащадків Авраама, Ісаака та Якова відповідно до Своїх обіцянок.

Коли у народа закінчилася вода, Бог наказав Мойсею: «Скажи цій скелі, щоб вона дала воду, і з неї потече вода». Але Мойсей перд всім народом ослухався Бога і двічі вдарив по скелі жезлом, а не промовив до неї. Із скелі потекла вода і весь народ пив її. Але Бог розгнівався на Мойсея і сказав йому: «Через те, що ти саме так вчинив, ти не ввідеш в Обіцяну Землю!»

Після сорока років поневірянь пустелею, всі, хто не вірив Богу, померли. Тоді Бог знову привів народ до Обіцяної Землі і призначив нового вождя народу, так як Мойсей вже постарів. Вождем став Ісус, сина Навина, а Мойсею Бог пообіцяв, що в майбутньому Він пошле людям іншого пророка, подібного до Мойсея.

Бог наказав Мойсею піднятися на вершину гори, щоб той побачив Обіцяну Землю, але так і не дозволив Мойсею увійти до неї. Після цього Мойсей помер, і ізраїльтяни оплакували його тридцять днів, а Ісус, син Навина, став для них новим вождем. Він добре керував народом, тому що вірив Богу і слухався Його.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons

Choosing the right audio or video format - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?