unfoldingWord 11 - Пасха

unfoldingWord 11 - Пасха

Outline: Exodus 11:1-12:32

Script Number: 1211

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Бог знову посилає Мойсея та Аарона до фараону сказати йому, щоб той відпустив ізраїльтян. Вони попередили фараона, що якщо той не відпустить ізраїльтян, то Бог вбʼє в Єгипті усіх первістків чоловічої статті: як у людей так і у тварин. Почувши це фараон все одно не повірив Богу та ослухався Його.

На Єгиптян чекало жорстоке покарання. Але для первістків синів ізраїльтян Бог приготував шлях спасіння. Кожня сімʼя повинна була вибрати ягня без вад та заколоти його.

Бог наказав ізраїльтянам взяти кров цього ягняти і помазати нею одвірки дверей своїх будинків, а мʼясо засмажити на вогні і швидко зʼїсти разом з хлібом, випеченим без закваски. Також Бог сказав їм, щоб вони були готові піти з Єгипту після того, як зʼїдять мʼясо та хліб.

Ізраїльтяни все зробили так, як наказав їм Бог. Опівночі Бог пройшов Єгиптом і вбив кожного первістка чоловічого роду.

У будинках всіх ізраїльтян на одвірках дверей була кров, і Бог пройшов повз ці будинки. Всі, хто знаходився в них, були в безпеці. Вони врятувалися завдяки крові ягняти.

Фараон не повірив Богу і не послухався Його, тому Бог покарав увесь Єгипет і убив усіх первістків єгиптян.

Кожен єгипетський первісток чоловічої статі помер: від первістка людини, увʼязненої у вʼязниці, до первістка фараона. По всьому Єгипту люди голосили від сильного горя.

Тієї ночі фараон покликав Мойсея з Аароном і сказав: «Зберіть усіх ізраїльтян і негайно йдіть з Єгипту!» Також і єгиптяни вимагали, щоб ізраїльтяни негайно пішли геть.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons