unfoldingWord 08 - Бог рятує Йосипа та його сімʼю

unfoldingWord 08 - Бог рятує Йосипа та його сімʼю

Outline: Genesis 37-50

Script Number: 1208

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Минуло багато років, коли Яків постарів, а його діти подорослішали. Якось одного разу Яків відправив свого улюбленного сина Йосипа відвідати старших братів, які пасли отару.

Брати ненавиділи Йосипа за те, що батько полюбляв його більше за всіх, а також за сни, в яких Йосип бачив себе їх паном. Коли Йосип прийшов до своїх братів, то вони схопивши його продали работоргівцям.

Перш ніж повернутися додому, брати Йосипа розірвали одяг і вимазали його козиною кровʼю. Потім вони показали цей одяг батькові, щоб він подумав, що дикий звір роздер Йосипа. Яків дуже засмутився через те, що його улюбленний син загинув.

Работоргівці забрали Йосифа до Єгипту. На той час Єгипет був великою та могутньою країною, яка розташовувалась вздовж ріки Ніл. Работоргівці продали Йосифа, як раба, заможньому єгипетському урядовцю, на імʼя Потіфар. Але Бог благословляв Йосифа. Він був добрим слугою і мав успіх у всьому, що робив для свого пана.

Йосиф сподобався дружині Потіфара. Вона намагалася спокусити Йосифа, але він відмовився чинити такий гріх проти Бога. Вона розсердилася і хибно звинуватила Йосифа в тому, що він спокушав її. Його заарештували та посадили у вʼязницю. Але навіть у вʼязниці Йосиф залишався вірним Богу, і Бог благословляв його.

Через два роки. Йосиф все ще знаходився у вʼязниці, хоча був невинний. Якось вночі фараону (так єгиптяни називали своїх царів) наснилося два сни, які дуже занепокоїли його. Жоден радник фараона не був спроможнім пояснити йому сенс цих снів.

Бог дав Йосифу спроможність тлумачити сни. Тому фараон наказав привести до нього Йосифа з вʼязниці. Йосиф зміг розтлумачити ці сни. Він сказав фараону: «Бог дасть сім років врожаю , а потім сім років голоду»

Йосип справив таке враження на фараона, що фараон зробив його другою людиної після себе в Єгипті.

Протягом семи років врожаю Йосип запасав зерно в містах Єгипта, яке збирали з полів навколо цих міст. Зерна уродило настільки багато, що його неможливо було порахувати. Коли настали сім років голоду, Йосип почав продавати це зерно людям, тож в них було достатньо їжі.

Голод був суворим не тільки в Єгипті, а й у Ханаані, де жив Яків та його родина.

Тому Яків відправив старших синів до Єгипту купити зерно. Коли вони прийшли купувати його, Йосип побачив своїх братів і впізнав їх, але вони не впізнали його.

Йосип захотів випробувати своїх братів і переконатися, що вони змінилися на краще. Коли Йосип зрозумів, що брати змінилися, то сказав їм: «Я ваш брат Йосип! Не бійтеся! Ви зробили зло, коли продали мене в рабство, але Бог перетворив це зло на добро! Приходьте жити у Єгипет. Я подбаю про вас і ваші сімʼї».

Коли брати Йосипа повернулися додому, вони розповіли своєму батькові Якову, що Йосип, його улюблений син, все ще живий. Яків був дуже щасливий.

Незважаючи на те, що Яків був дуже старий, він переїхав до Єгипту з усією своєю родиною, і вони оселилися там. Перед смертю Яків благословив кожного свого сина.

Обіцянки завіту, які Бог дав Аврааму, перейшли до Ісака, потім до Якова, а потім до дванадцяти його синів та їх нащадків, які стали дванадцятьма племенами Ізраїля.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons