unfoldingWord 07 - Бог благословляє Якова

unfoldingWord 07 - Бог благословляє Якова

Outline: Genesis 25:27-35:29

Script Number: 1207

Language: Ukrainian

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Брати дорослішали. Ісав полюбляв полювати, а Якову більше подобалося знаходитися вдома. Ісаак більше любив Ісава, а Ревекка більше любила Якова.

Одного разу Ісав повернувся з полювання дуже голодним і попросив у Якова їжи, котру той приготував. Яків відповів: «Спочатку пообіцяй мені, що віддаси мені право вважатися первістком». На що Ісав погодився. Після цього Яків дав їжу Ісаву.

Ісаак хотів дати своє благословіння Ісаву, але замість цього благословив Якова, тому що Ревекка з Яковом обдурили його. Яків одяг Ісавовий одяг і обернув шию та руки в хутро козенят і таким чином видав себе за Ісава, коли прийшов до батька. Ісаак постарів і майже небачив і тому не помітив омани.

Яків прийшов до Ісааку та сказав йому: «Я – Ісав. Я прийшов, щоб ти благословив мене». Доторкнувшись до хутра козеня та відчувши запах одягу, Ісаак подумав, що це Ісав, і благословив Якова.

Ісав зненавидів Якова за те, що він оманою отримав благословіння, яке призначалося для нього. Тому Ісав вирішив, що після смерті батька вбʼє Якова.

Але Ревекка дізналася про задум Ісава, і вони з Ісааком відправили Якова в далекий край, до родичів Ревекки.

Яків прожив там багато років. За цей час він одружився, і у нього народилося дванадцять синів та одна донька. А також, Бог зробив його дуже заможнім.

Двадцять років Яків жив далеко від рідного дому, та вирішив повернутися до Ханаану разом з усією своєю сімʼєю, слугами та худобою.

Яків дуже боявся Ісава, бо думав, що той все ще бажає вбити його. Тому він відправив Ісаву в подарунок велику кількість худоби. Слуги привели тварин до Ісава і сказали: «Твій раб Яків дарує тобі цих тварин. Він і сам незабаром прийде».

Втім, Ісав вже не бажав вбивати Якова. Навпаки, він зрадів, коли побачив його. Після цього брати мирно жили у Ханаані. Потім коли Ісаак помер, Яків з Ісавом поховали його. Обіцянки завіту, який Бог уклав з Авраамом перейшли від Ісаака до Якова.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons