unfoldingWord 04 - Завіт Бога з Аврамом

unfoldingWord 04 - Завіт Бога з Аврамом

Outline: Genesis 11-15

Script Number: 1204

Language: Ukrainian

Theme: Living as a Christian (Obedience, Leaving old way, begin new way); Sin and Satan (Judgement, Heart, soul of man)

Audience: General

Genre: Bible Stories & Teac

Purpose: Evangelism; Teaching

Bible Quotation: Paraphrase

Status: Approved

Scripts are basic guidelines for translation and recording into other languages. They should be adapted as necessary to make them understandable and relevant for each different culture and language. Some terms and concepts used may need more explanation or even be replaced or omitted completely.

Script Text

Минуло багато років після потопу і в світі знову стало багато людей. Вони були злими і грішили проти Бога та один одного, як до потопу. В той час усі люди розмовляли однією мовою. І хоча Бог наказав людям розселитися по всій землі, вони, навпаки, зібралися разом та почали будувати місто.

Люди були дуже пихатими. Вони не бажали слухатись Бога та жити так, як Він наказав. Крім того, вони почали будувати високу вежу до самого неба, щоб прославити своє імʼя та не розселятися по всій землі. Бог побачив, що якщо люди будуть і надалі працювати над своїм злим задумом, то зроблять набагато більше гріхів.

Тоді Бог замінив спільну мову людей на безліч різних мов і розселив людей по всьому світу. Місто яке вони почали будувати, назвали Вавилон, що означає «змішаний».

Минуло сотні років і Бог звернувся до людини, імʼя якої Аврам. Бог сказав йому: «Залиш свою країну та родичів і йди в землю, яку я вкажу тобі. Я благословлю тебе і буде від тебе великий народ. Я звеличу твоє імʼя. Я благословлю тих, хто благословляє тебе, і прокляну тих, хто проклинає тебе. Всі народи на Землі будуть благословенні через тебе».

Аврам послухався Бога. Він узяв свою дружину Сару, всіх слуг та все чим володів, і пішов до Ханаану - землі, на яку вказав йому Бог.

Коли Аврам прийшов до Ханаану, Бог сказав йому: «Подивися навколо. Я дам тобі всю цю землю, і твої нащадки будуть володіти нею вічно».Тоді Аврам оселився на цій землі.

Там був чоловік, якого звали Мелхеседек - священик Всевишнього Бога. Одного разу після битви і визволення свого племінника з полону Аврам зустрівся з Мелхеседеком. Він благословив Аврама і сказав: «Нехай Всевишній Бог, Якому належить небо і земля, благословить Аврама!» Після цього Аврам дав Мелхеседеку десяту частку всього свого володіння.

Минуло багато років, але Аврам і Сара не мали спадкоємців. Бог знову звернувся до Аврама і пообіцяв йому сина та нащадків, як зірок на небі. Аврам повірив словам Бога і Бог оголосив Аврама праведним за те, що він повірив обіцянці Бога.

Потім Бог уклав завіт з Аврамом. Зазвичай завіт укладається між двох людей, які домовляються виконувати забовʼязання один перед одним. Цього разу Сам Бог уклав завіт з Аврамом і дав обіцянку, що у Аврама народиться син, який буде його спадкоємцем. Коли Бог укладав цей завіт, також віддав землю Ханаан нащадкам Аврама. Потім Бог у сні відкрив те, що станеться з нащадками Аврама. Після цих подій минуло багато часу, але у Аврама так і не народився син.

Related information

Words of Life - Audio gospel messages in thousands of languages containing Bible based messages about salvation and Christian living.

Free downloads - Here you can find all the main GRN message scripts in several languages, plus pictures and other related materials, available for download.

The GRN Audio Library - Evangelistic and basic Bible teaching material appropriate to the people's need and culture in a variety of styles and formats.

Choosing the audio or video format to download - What audio and video file formats are available from GRN, and which one is best to use?

Copyright and Licensing - GRN shares it's audio, video and written scripts under Creative Commons